| | | | | |
Güvenlik & Gizlilik
Sitemizde Güvenlik ve Gizlilik
Muzikbay.com da tüm bilgileriniz %100 güven altındadır. Muzikbay.com daki ilk hedef müşteri güvenliğidir, bu güvenliği sağlamak için gerekli donanım ve güvenlik alt yapısı sağlanmıştır. Kişisel bilgileriniz, muzikbay.com tarafından size daha iyi hizmet sunmak amacı ile veri tabanımızda gizlenmektedir.
Muzikbay.com'a girdiğiniz tüm bilgilerin gizliliği ve bütünlüğü 128 bitlik SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. Kişisel bilgileriniz bilgisayarınızdan muzikbay.com sitesine gönderilirken SSL güvenlik sistemi yardımıyla güvenlik altına alınmıştır. Alışveriş işlemi sırasında doldurduğunuz formlar ve ödemeyle ilgili ilettiğiniz bilgiler (kredi kart bigileri, fatura ve adres bilgileri) 128 bitlik SSL kullanılarak şifrelenip, muzikbay.com sistemleri tarafından otomatik olarak anlaşmalı bankalara iletilir ve provizyon alınır.
Kredi kart bilgilerinize sizden ve bankadan başka kimse ulaşamaz. SSL (Secure Socket Layer) network bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL (Secure Socket Layer) sertifikamız, en çok bilinen ve kullanılan sertifika dağıtıcısı olan GlobalSign şirketi tarafından verilmiştir. Muzikbay.com siz değerli müşterilerimize kolay ve güvenli alışveriş sunmak için gerekli tüm çaba ve özeni göstermektedir.Güvenlik ve işlemler ile ilgili soru ve önerilerinizi e-posta veya telefonla bize bildirebilirsiniz.
Muzikbay.com'a göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, mutlu ve kazançlı alıverişler dileriz.

SSL Nedir?
Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır.
SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
SSL' in güvenlik gücü oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En büyük SSL oturum anahtarı 128 bit olup sanal ticaret işlemleri için çok yüksek bir güvenlik sunar. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması/çözülmesi hemen hemen imkansızdır. Ayrıca bir kırılma gerçekleşse bile oturum anahtarı sadece bir oturumda kullanılıp sonra imha edildiğinden dolayı, şifreyi kıran kişi başka hiç bir oturumu göremez.
Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.
Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.
Tasarım & Dizayn atailkkan © 2023